11,60 €
Hay existencias
| Peso | 0,5579 kg |
|---|---|
| Style | Spin-On |
| Atributos | |
|---|---|
| Outer Diameter | 94 mm |
| Thread Size | 13/16-16 UN |
| Length | 136 mm |
| Gasket OD | 88 mm |
| Gasket ID | 79 mm |
| Efficiency 99% | 20 micron |
| Efficiency Test Std | SAE HS806 |
| Anti-Drainback Valve | Yes |
| Bypass Valve | Yes |
| Bypass Valve Setting LR | 0.8 bar |
| Bypass Valve Setting HR | 1 bar |
| Media Type | Cellulose |
| Collapse Burst | 6.9 bar |
| Type | Full-Flow |
| Style | Spin-On |
| Price Type | F |
| Nombre del fabricante | N° de pieza del fabricante | Descripción | Notas |
|---|---|---|---|
| CHEVROLET | 97214983 | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW | |
| GMC | 97214983 | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW | |
| CHEVROLET | 88917036 | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW | |
| CHEVROLET | 88917036 | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW |