100,86 €
Hay existencias
| Peso | 1,6556 kg |
|---|---|
| Primary Application | CATERPILLAR 1672009 |
| Atributos | |
|---|---|
| Outer Diameter | 173.8 mm |
| Inner Diameter | 107.3 mm |
| Length | 225.6 mm |
| Gasket OD | 152.4 mm |
| Overall Length | 228.6 mm |
| Efficiency Beta 1000 | 9 micron |
| Collapse Burst | 6.9 bar |
| Flow Direction | Outside-In |
| Flow Direction | Standard |
| Style | Cartridge |
| Media Type | Synteq XP |
| Price Type | F |
| Primary Application | CATERPILLAR 1672009 |
| Nombre del fabricante | N° de pieza del fabricante | Descripción | Notas |
|---|---|---|---|
| CATERPILLAR | 1672009 | HYDRAULIC FILTER, CARTRIDGE | |
| CATERPILLAR | 1672009 | HYDRAULIC FILTER, CARTRIDGE | |
| CATERPILLAR | 1391535 | HYDRAULIC FILTER, CARTRIDGE |