66,47 €
Hay existencias
| Peso | 1,8212 kg |
|---|---|
| Primary Application | With Epoxy bonding |
| Atributos | |
|---|---|
| Seal Material | Viton |
| Filter Note | Water Glycol Compatibility with Fluorocarbon Seals |
| Outer Diameter | 119.38 mm |
| Thread Size | 1 3/4-12 UN |
| Length | 295.4 mm |
| Gasket OD | 86 mm |
| Gasket ID | 79 mm |
| Efficiency Beta 1000 | 11 micron |
| Flow Direction | Standard |
| Style | Spin-On |
| Series | HMK05/25 |
| Brand | Duramax® |
| Media Type | Synthetic |
| Price Type | F |
| Primary Application | With Epoxy bonding |
| Nombre del fabricante | N° de pieza del fabricante | Descripción | Notas |
|---|---|---|---|
| JOHN DEERE | 36897346 | HYDRAULIC FILTER, SPIN-ON DURAMAX |