29,93 €
Hay existencias
| Peso | 1,3767 kg |
|---|---|
| Style | Spin-On |
| Atributos | |
|---|---|
| Outer Diameter | 118 mm |
| Thread Size | 1 5/8-12 UN |
| Length | 260 mm |
| Gasket OD | 110 mm |
| Gasket ID | 98 mm |
| Efficiency 99% | 15 micron |
| Efficiency Test Std | ISO 4548-12 |
| Bypass Valve | Yes |
| Bypass Valve Setting LR | 1.8 bar |
| Bypass Valve Setting HR | 2.1 bar |
| Media Type | Synthetic |
| Collapse Burst | 10.3 bar |
| Flow Direction | Standard |
| Type | Full-Flow |
| Style | Spin-On |
| Price Type | F |