12,00 €
Hay existencias
| Peso | 1,1793 kg |
|---|---|
| Primary Application | CAT 2P4004 Not for EURO5/6 engines after 01/2019 |
| Atributos | |
|---|---|
| Outer Diameter | 108 mm |
| Thread Size | 1 1/8-16 UN |
| Length | 262 mm |
| Gasket OD | 99 mm |
| Gasket ID | 90 mm |
| Efficiency 99% | 40 micron |
| Efficiency Test Std | SAE J1858 |
| Media Type | Cellulose |
| Collapse Burst | 10.3 bar |
| Type | Full-Flow |
| Style | Spin-On |
| Price Type | F |
| Primary Application | CAT 2P4004 |
| Primary Application | CAT 2P4004 Not for EURO5/6 engines after 01/2019 |
| Nombre del fabricante | N° de pieza del fabricante | Descripción | Notas |
|---|---|---|---|
| ALLIS-CHALMERS | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW | ||
| CATERPILLAR | 1R0739 | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW | |
| CATERPILLAR | 1R0739 | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW | |
| CATERPILLAR | 1R0658 | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW | |
| CATERPILLAR | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW | ||
| ALLIS-CHALMERS | 40367914 | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW | |
| CATERPILLAR | LF667 | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW | |
| CATERPILLAR | LF667 | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW | |
| ALLIS-CHALMERS | 74036791 | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW | |
| CATERPILLAR | 35310556 | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW | |
| CATERPILLAR | 35310556 | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW | |
| ALLIS-CHALMERS | 74036791 | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW | |
| 40367914 | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW | ||
| MERCEDES-BENZ | DNP554004 | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW | |
| 28036 | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW | ||
| CATERPILLAR | 1880 | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW | |
| SHANGHAI DIESEL | SP101651 | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW | |
| CUMMINS | D1700202B | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW | |
| D1700202B | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW | ||
| SHANGHAI DIESEL | D1700202 | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW | |
| GARDNER | GH27096 | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW | |
| GARDNER | GH27096 | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW | |
| CATERPILLAR | 1R0716 | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW | |
| CATERPILLAR | 0003600140 | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW | |
| CATERPILLAR | 0003600140 | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW | |
| SHANGHAI DIESEL | D1700202 | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW | |
| CATERPILLAR | DNP554004 | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW | |
| CATERPILLAR | 9414100547 | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW | |
| CATERPILLAR | 9414100547 | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW | |
| VOLVO | 466634 | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW | |
| VOLVO | 466634 | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW | |
| CATERPILLAR | 92658095 | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW | |
| CATERPILLAR | 92658095 | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW | |
| CATERPILLAR | KW667 | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW | |
| CATERPILLAR | KW667 | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW | |
| KOMATSU | 161624 | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW | |
| GARDNER | GRH27096 | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW | |
| GARDNER | GRH27096 | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW | |
| DEUTZ | 8000239 | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW | |
| DEUTZ | 8000239 | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW | |
| CATERPILLAR | 28036 | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW | |
| VOLVO | 21707134 | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW | |
| 2P4004 | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW | ||
| 1R0658 | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW | ||
| 2P4004 | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW | ||
| 2Y8096 | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW | ||
| SHANGHAI DIESEL | D1700202B | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW | |
| WEICHAI | SP101651 | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW | |
| CUMMINS | 4666343 | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW | |
| CUMMINS | 4666343 | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW | |
| CATERPILLAR | 1R0716 | LUBE FILTER, SPIN-ON FULL FLOW |